09.11.17 toimub meediakonverents „Orienteerumine meediaruumis – vabadus või kohustus“

fMK

Pirita Majandusgümnaasiumis on meediaharidusel oluline roll, sest tänavu sügisest on noortel võimalus õppida loomeettevõtluse õppesuunal. Seoses sellega korraldab Pirita Majandusgümnaasium 09.11.17 esimese gümnasistide meediakonverentsi „Orienteerumine meediaruumis – vabadus või kohustus“. Meediakonverentsi avab haridus- ja teadusminister Mailis Reps.
Meediakonverents aitab kaasa valdkonna kui tänapäevase gümnaasiumihariduse olulise komponendi tähtsustamisele PMG-s, kogukonnas ja laiemalt Tallinnas. Teabepäev tõstab õpilaste meediateadlikkust, arendab kriitilist mõtlemist ning analüüsivõimet, aitab kaasa isikuvabaduse arengule meediaruumis, loob ja tähtsustab ühist õppimiskultuuri kui ühiste väärtuste kujunemise alust sh tutvustab konverentsikultuuri kui üht õppimisvõimalust.

Teabepäev koosneb kahest osast: valdkonna ekspertide ja arvamusliidrite ettekannetest ja spetsialistide läbi viidud mõttekodadest. Ettekanded annavad teadmisi meediaruumis orienteerumiseks ja julgustavad igapäevaselt meediast saadud informatsiooni analüüsima ja hindama, langetama valikuid ja informeeritud otsuseid nii oma igapäevaelu kui ühiskonna tasandil. Mõttekodade eesmärk on julgustada noori erinevatel teemadel kaasa mõtlema ja rääkima, teiste arvamust kuulma ja kuulda võtma.
Konverentsi eesmärk on valmistada õppijaid ette praktilisteks tegevusteks meediavaldkonnas nagu uudiste, intervjuude, arvamuslugude jne loomine sõnas, helis ja pildis hinnates olukordi, osalisi ja saadavat infot kriitiliselt ja eetiliselt ning pidades lugu isikuõigustest ja vabadustest.
Konverentsi kava
10.30-11.00 Konverentsile registreerumine
11.00-11.15 Konverentsi avakõned
Mailis Reps (haridus- ja teadusminister)
Tõnis Mölder (Pirita linnaosa vanem)

11.15-12.30 Ettekanded
Andri Maimets (tervise- ja tööministri nõunik)- „Meedia kui võrdväärne partner“
Mihkel Kärmas (“Pealtnägija” vastutav toimetaja, saatejuht)- “Tundlike teemade toomine avalikkuse ette, telesaate toimetamine, ajakirjaniku eetika ja avalikkuse huvi”
Tiina Hiob (Tallinna Ülikooli Balti Filmi- ja Meediakool)- „Muutunud reklaamitegelikkus“
Hanna Turetski-Toomik (Tarbijakaitseamet)- „Reklaami mõju ja reklaami järelevalve Tarbijakaitse pilgu läbi“
12.30-13.30 Lõuna
13.30-15.00 Töötoad-mõttekojad
Hanna Turetski – Toomik (Tarbijakaitseamet) – „Reklaami mõju ja nõuded reklaamile“
Katrin Lust („Kuuuurja“ produtsent )- „Meediasuundade muutused kultuurisündmuste taustal“
Marii Karell („Radari“ peatoimetaja)- „Uus meedia ja uuriv ajakirjandus“
Martin Vällik (Veebilehe Skeptik.ee eestvedaja) – „Kriitiline mõtlemine ja pseudoteadused“
Rasmus Sinivee „Kohaliku ja kogukonnameedia olulisus (Pirita leht)“
Tõnu Pooppuu (Lastekaitse Liit)- „Noorte õigused meedias“

Igast Tallinna koolist ootame viieliikmelist õpilaste esindust koos neid saatva juhendajaga.
Registreerumine toimub kuni 06.10.17 selle LINGI kaudu.
Meediakonverentsi toimumist rahastab Haridus- ja Teadusministeerium ning toetab Integratsiooni Sihtasutus.