Läheneb kokapoiste konkurss

DSC00034

Kokapoiste konkurss 2018 toimub kolmapäeval, 21. märtsil, algusega kell 14 kooli söögisaalis. Tegemist on meeleoluka ja muidugi ka maitsemeeli paitava võistlusega. Kokapoiste konkursid said Pirita Majandusgümnaasiumis alguse juba 2005. aastal ning algsest vaid oma kooli konkursist on aastate jooksul kasvanud oodatud ülelinnaline ettevõtmine. Konkursi peamiseks eesmärgiks on tervisliku toitumise ja kokanduse populariseerimine.

Sellel aastal toimub võistlus koostöös Moldova Vabariigi Suursaatkonnaga ning siit ka teema – “PIDUSÖÖK MOLDOVA VABARIIGI SÜNNIPÄEVAKS”. 2-liikmelised poiste võistkonnad peavad võistlusroa valmistama kohapeal 30 minuti jooksul..  Tulemust esitletakse  žüriile ning kaasvõistlejatele. Žürii  hindab toidu valmistamise käiku, võistlejate koostööd, toidu maitset, loovust toidu esitlemisel ning ka kokapoiste outfit’i  (välimust, visuaalset tervikut).

Kooli külastab Moldova Vabariigi suursaadik Pr. Inga Ionesii, kes osaleb  züriis ja teeb isiklikult ka töötoa oma rahvustoidu valmistamisest.

Meisterkoka tiitel antakse välja iga vanuserühma parimale võistkonnale. Antakse välja kolm eriauhinda – kõige ootamatuma/üllatavama maitse eest, parima esitluse eest ja kõige huvitavama serveeringu eest.

Kõikidest konkursil osalenud retseptidest valmib elektrooniline retseptikogumik.

Täpsed osalemistingimused leiad LINGIL.

Ootame rohket osavõttu.

DSC00095DSC00048DSC00015voistlustoo1

pmg-logo-new