20. aprillil on Pirita Majandusgümnaasiumis raamatu ja roosi päev

Roosipaev

23. aprillil tähistatakse raamatu ja roosi päeva. 1930-ndatel aastatel tuli ühele Barcelona raamatukaupmehele romantiline idee, mille abil suurendada raamatumüüki ja parandada kirjanduse tundmist: Kataloonia kaitsepühaku Püha Jüri päeva hakati tähistama raamatu ja roosi päevana, mil mees kingib naisele roosi ja naine mehele raamatu.

1995. aastal kuulutas UNESCO 23. aprilli rahvusvaheliseks raamatu ja autoriõiguste päevaks (World Book and Copyright Day või International Day of the Book).
23. aprill on tähtis ka kirjandusloos. Tuntud autoritest sündisid sel päeval Maurice Druon, Vladimir Nabokov ja Halldór Laxness, surid aga Miguel de Cervantes ja William Shakespeare.
Päeva tähistatakse väga erinevalt. Idee sünnikodus Kataloonias on Püha Jüri päev pühendatud täielikult raamatutele ja roosidele. Barcelona tänavad täituvad juba varahommikul raamatu- ja roosikioskitest, karnevalirongkäik liigub mööda tänavaid, esitletakse uusi raamatuid ja kirjanikud kohtuvad lugejatega. Selle päeva tähistamisega tahetakse väärtustada raamatuid ja lugemist ning roosi kinkimisega ostjatele väljendatakse tänulikkust. Rootsis kingib Kirjastuste Liit koolidele raamatuid. Soomes viiakse kirjanike mälestussammastele ja kalmudele lilli. Ka Eestis toimub sel päeval raamatuüritusi.

Meie autasustame reedel, 20. aprillil 1.-6. klassi jutuvõistluse paremaid preemiaraamatutega ja korraldame raamaturingluse, kus õpilased saavad omavahel raamatuid vahetada või kooli raamatukogule kinkida. Eriti oodatud on uuem laste- ja noortekirjandus. Tänuks saab kinkija vastu käsitööna valminud järjehoidja või lilleõie.
Kingi oma kooli raamatukogule raamatu ja roosi päeval mõni vahva raamat!

Roosipaev