Kokapoiste konkursi meisterkokad on selgunud

Pirita Majandusgümnaasiumis toimus  kolmapäeval, 27. märtsil, 15. korda kokapoiste konkurss, millest viimased kuus võistlust on olnud ülelinnalised.  Sellel  aastal võtsid konkursist osa 13 erineva kooli  võistkonnad. Käesoleval konkursil olid külas Brasiilia Suursaatkonna diplomaadid. Oma riiki ja rahvuskööki tutvustasid Brasiilia suursaadik koos abikaasaga.

Hõrgud ja isuäratavad võistlustööd valmisid teemal „Brasiilia – jalgpall, sambakarneval…“  kohapeal 30 minuti jooksul . Tööd  tuli minuti jooksul esitleda žüriile ning kaasvõistlejatele.  Žürii  hindas toidu valmistamise käiku, võistlejate koostööd, toidu maitset, loovust toidu esitlemisel ning ka kokapoiste outfit’i  (st. välimust, visuaalset tervikut). Igal sammul oli tunda võistlejate tõsist ettevalmistust – retseptides oli järgitud erinevaid Brasiilia maitseid, inspiratsiooni oli saadud nii jalgpallist kui sambakarnevalist.

Meeleoluka võistluse lõpetas parimate autasustamine.

Aitäh kõigile vahvatele kokapoistele, Brasiilia Suursaatkonnale, žürii liikmetele ja pealtvaatajatele!

Kokapoiste konkurss 2019 tulemused:

I vanusegrupp (1.-3. klass)

1. koht – meisterkokad Martin Sinimaa ja Johan Mathias Krämann PMG 2. kl
  2. kohta Rafael Zagrijev ja Artemi Seleznev Tallinna Mustjõe Gümnaasium
  3. koht Fred Ojavere Avatud Kooli 1. kl  ja Robert Ojavere Rakvere Waldorfkooli 3. kl

II vanusegrupp (4.-6. klass)

1. koht – meisterkokad Jan Alex Alla ja  Karl Kingsepp Audentese Erakooli 6. kl
  2. koht Egon Urmet Hindreus ja Jarko Mäemurd PMG 5. kl
  3. koht Ramón Laikre ja Jörgen Aas Tallinna Mustamäe Gümnaasiumi 4. kl

III vanusegrupp (7.-10. klass)

1. koht – meisterkokad Robert Sumendu ja Rainer Harley Urm Tallinna Inglise Kolledži 8. kl
  2. koht Patrik Roostfeldt ja  Ants Erik NõmperTallinna Reaalkooli 8. kl